Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Червеният индикатор за липва на вода свети постоянно ,  (Прочетена 6655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

abdahorn

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил

Не бях пускал фермата от доста време - няколко месеца . ВКлючих я , но постоянно свети червената лампичка  и не иска да впръсква вода . Вода има , а когато натисна копчето за обезвъздушаване си пръска вода без проблем , така че не е да няма вода. Но този индикатор постоянно свети и реално машината работи вентилатора работи , но вода не впръсква. Идея някаква каква е причината ?
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 636
    • Профил
    • Микроферма

Не бях пускал фермата от доста време - няколко месеца . ВКлючих я , но постоянно свети червената лампичка  и не иска да впръсква вода . Вода има , а когато натисна копчето за обезвъздушаване си пръска вода без проблем , така че не е да няма вода. Но този индикатор постоянно свети и реално машината работи вентилатора работи , но вода не впръсква. Идея някаква каква е причината ?
С чешмяна вода ли я ползваш?
Опитай да сложиш малко сол във водата. Датчика за вода работи на принципа на електрическата проводимост на водата и ако съпротивлението й е много малко (дистилирана, носкоминерална) той може да не отчита.
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил

ще пробвам с минерална след малко и ще кажа :)
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил

Благодаря много , преди слагах само минерална , сега сложих пак и се оправи датчика :)
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма

Благодаря много , преди слагах само минерална , сега сложих пак и се оправи датчика :)
Този проблем е решен генерално при новата версия 3.0, която скоро ще бъде пусната в продажба. Там има датчик за поток, за който няма значение каква е водата.
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил

добре :)
Активен

shm75

• Newbie
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил

Здравейте ;) Аз не съм прекъсвала да ползвам микрофермата от по-малко от месец / от тогава я имам / а от снощи ми свети в червено индикатора нон стоп. Сложих и малко сол но не помага. Колко сол трябва да сложа за 10 л. вода? Не бих искала да имам зависимост от минерална вода / тя е в пластмасови опаковки които са далеч от здравословни... /Това ме подсеща за въпрос - кой номер е пластмасата, от която са тавичките? Не открих никъде индикация. Поздрави
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма

Здравейте ;) Аз не съм прекъсвала да ползвам микрофермата от по-малко от месец / от тогава я имам / а от снощи ми свети в червено индикатора нон стоп. Сложих и малко сол но не помага. Колко сол трябва да сложа за 10 л. вода? Не бих искала да имам зависимост от минерална вода / тя е в пластмасови опаковки които са далеч от здравословни... /Това ме подсеща за въпрос - кой номер е пластмасата, от която са тавичките? Не открих никъде индикация. Поздрави
Здрасти!
Пластмасата е PP - поливинил-хлорид, същата от която се правят водопроводните тръби. Смята се за най-безвредна.
Опита ли да изкараш всичкия въздух, като откачиш за малко синия маркуч от контейнера (бялата кутия), пъхнеш го в един буркан и натиснеш бутона за обезвъздушаване? Датчика за вода е на принципа на електорпроводимост. Случва се, макар и рядко, когато се ползва с ниско-минерална вода да показва липса на вода, заради ниската й проводимост. Тогава решението е да се скъси разстоянието между датчиците - пластмасовия маркуч с две метални тръбички - да се скъси разстоянието между тях наполовина. Ако можеш опитай това. Ако не можеш, изпрати ни само черната кутия по Еконт, но с едно шише от вашата вода, защото когато тестваме с нашата, водопроводната в Горна Оряховица всичко си работи.
Активен

shm75

• Newbie
  • *
    • Профил

Оказа се че оранжевия индикатор не работи, т.е помпата. Ако аз натискам черното бутонче пръска вода но на уречените часове не работи. Опитах да обезвъздуша, но няма ефект. Не можах да разбера кое разстояние  да скъся, между кои датчици ;)

Активен

shm75

• Newbie
  • *
    • Профил

Не е възможно помпата да се повреди от по-малко от месец работа или... ????
Активен

shm75

• Newbie
  • *
    • Профил

Изкарах синия маркуч от фермата и го сложих в буркан докато натисках черния бутон. Другия край на синия маркуч си е в черната кутия, а белият маркуч си е във чистата вода или не точно така трябва да се "обезвъздуши"? Докато натискам черното копче оранжевия индикатор свети ;)
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма

Изкарах синия маркуч от фермата и го сложих в буркан докато натисках черния бутон. Другия край на синия маркуч си е в черната кутия, а белият маркуч си е във чистата вода или не точно така трябва да се "обезвъздуши"? Докато натискам черното копче оранжевия индикатор свети ;)
Оранжевия добре, но червения дали угасва?
Активен

shm75

• Newbie
  • *
    • Профил

Не, червения продължава да свети... Само когато ръчно подавам вода с черното копче, тогава временно угасва.
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма

Не, червения продължава да свети... Само когато ръчно подавам вода с черното копче, тогава временно угасва.
Изпращай черната кутия до централния офис на Еконт в Горна Оряховица и пиши на една бележка вътре какъв е точно проблема. Ще го оправим.
Активен

shm75

• Newbie
  • *
    • Профил

Вие от офис на Еконт ли ще я вземете? Казахте да ви изпратя и вода, колко да бъде? Преди малко като се включи тръгна всичко, но не беше на етапи както трябва по принцип, а не спираше. Беше се променило само на он. Направих го отново ауто и оф.
Активен