Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Някои малко известни аспекти на здравето  (Прочетена 56263 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 636
    • Профил
    • Микроферма
Някои малко известни аспекти на здравето
« -: февруари 16, 2014, 05:24:16 pm »

Здравейте приятели,
през последните години се срещам с хора, които много искат да живеят природосъобразно и здравословно. Хващат се с вегетарианство, специални диети, билки, кълнове, хранителни добавки, масажи, витамини, разделно хранене и какво ли още не, но поради незнание пропускат някои важни, според мен, стъпки към здравето. Затова ги изброих в една малка статия, дано са ви полезни. Ето ги накратко:

1. Изчиствайте тялото си отвътре: за да поддържаме тялото в добро работещо състояние, има нужда периодично да го изчистваме отвътре. Повечето от нас са израснали в пълно невежество по отношение стопанисване на тялото си, защото тези неща не се учат в училище, нито се предават от старите на младите, както някога се е правело. Мнозинството са отраснали с неправилно хранене и неправилно изхождане (да, и това го има, ще видите по-долу в т.2) което започва още от яслите и детските градини. Това неминуемо води до натрупване на замърсители, които с годините се наслагват в органите и кръвоносната система под формата на плаки,  жлъчни камъни, бъбречни камъни, чревни налепи, и какви ли още не боклуци. И така, както автомобилът периодично има нужда от смяна на филтър и масло, така и тялото има нужда да му сменяме "филтъра" и "маслото", за да ни служи дълго. Ето рецепти за изчистване и препоръчителните срокове:

• Почистване на дебелото черво – поне веднъж на 3 години. Задължително е преди да започнете всяко други чистене. Който знае английски, тази книга е безценна. Ако можете да си позволите - Arise & Shine Cleanse 28 Program е най-доброто нещо, което някога съм срещал. Чисти на дълбоко ниво, вади шлаки и отрови, които не съм успявал с никоя друга система.
  • Почистване на бъбреците – всяка година.
  • Прочистване на лимфната система – всяка година.
  • Почистване на черния дроб и жлъчката – всяка година. При по-упорити случаи, където билки и зехтина не помагат се препоръчва сок от черна ряпа, както го дава Мария Требен (стр. 79)
  • Прочистване на кръвоносните съдове от плаки - поне веднъж на 5 години, или по-често, а ако се храните с животинска храна.
  • Постът е тайната на дълголетието на старите българи - едно тридневно гладуване напълно обновява имунната система. Правете го периодично, поне веднъж годишно, като след това продължете да поддържате тялото с въздържане от храна един ден в седмицата.
  • Изчистване от паразити - не бързайта да кажете - КОЙ, АЗ ДА ИМАМ ПАРАЗИТИ?! защото много хора ги носят в тялото без дори да подозират за неканените гости. Паразитите са специалисти по прикриване и може да ги носите цял живот, без дори да ги усетите. А те могат да причиняват ред неприятности: от главоболие и алергии до диабет и рак. Можете да използвате готовата система Трихелм или като по-евтин вариант Албендазол. Ще ви разкажа история с детето на мои познати, изводите оставям на вас: детето им започва да линее, слабее, злоядо, недоразвито. Водят го по доктори, кръвни изследвания, прегледи - нищо не откриват. Примиряват се, че ще расте такова слабичко и хилаво. Един ден майка му белела чесън за туршия. И когато отишла за малко в другата стая, детето инстинктивно награбило от масата всичкия чесън и го натъпкало в устата си. Докато майка му се развика да го изплюе, то вече го сдъвкало и нагълтало, въпреки че лютял ужасно. На другия ден изходило в гърнето голямо количество глисти; от този ден нататък започнало да пълнее и скоро оздравяло напълно.

2. Променете тоалетните си навици: освен нездравословни хранителни навици, съвременната цивилизация ни е завещала и нездравословни тоалетни навици. Да, вие през целият си живот сте го правили погрешно, а това поврежда и замърсява тялото ви тихо и неусетно!!!  Ето какво е нужно да промените: http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1509.msg1691#msg1691

3. Освободете съзнанието от емоционалните блокажи
:
  • всяко събитие, свързано със силна емоция, било то положителна или отрицателна, оставя своеобразен „налеп” върху енергийната ни структура. Натрупвайки се с времето, тези налепи започват да изкривяват възприятието ни за света и околните, а също и душевният ни свят. Има различни техники за изчистване на съзнанието от емоционалния товар - психодрама, холотропно дишане, фамилни констелации и др. Ако не ги знаете, прочетете тази книга.
  • Простете - прошката е велик целител: http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1537.msg1758#msg1758
4. Престанете да давате мъртва храна на тялото: храненето с готвена и топлинно обработена храна (пък било тя биологична и здравословна) води до преждевременно изхабяване на тялото поради изчерпване на ензимните ресурси. Повече ще научите на http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1387.msg1439#msg1439

5. Лишавайте тялото периодично от храна - това е истински рестарт за имунната система. Ето повече за това: http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1803.msg2444#msg2444
« Последна редакция: март 21, 2019, 10:30:36 pm от Людмил »
Активен

krvelkov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
    • Йога клуб ДИША - Велико Търново
Re: Някои малко известни аспекти на здравето
« Отговор #1 -: февруари 18, 2014, 03:08:27 pm »

Чудесна тема. БЛАГОДАРЯ :) като добавка искам да вмъкна, че йога предлага мощни очистителни техники, като аз лично ползвам шанка-пракшалана (http://www.zemianazaem.com/archives/113), сутра-нети (http://youtu.be/axBxT5UyUz8) и джала нети (http://www.shanti-ananda.info/jala_neti.html)
Правилното дишане също очиства организма от токсини, аз практикувам пранаяма от йога, но ето и алтернативата http://www.beinsadouno.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/_/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%81-%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%B0%D0%BD%D0%B5-r270
« Последна редакция: февруари 18, 2014, 03:44:11 pm от krvelkov »
Активен

Bogdan Stoychev

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #2 -: април 15, 2014, 09:21:44 pm »

Благодаря,страхотна информация!
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #3 -: април 30, 2014, 02:15:36 pm »

Като продължение на темата ви препоръчвам да прочетета тази статия: очистване на организма – основа на здравето и радостта
Активен

lamqtacufi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #4 -: септември 05, 2014, 10:21:02 am »

И аз искам да вметна едно вече изпитано прочистване, заради което живея втори живот... :)
"Водата на живота" или най-простичко казано - уринолечение...

в интернет има много статии, опити и сведения за този вид терапия, за ползите от нея също, но...най-важна е нагласата и то положителната такава...

Всички може би с погнуса ще кажете - "Отвратително...да си пиеш урината..." всеки, който не е запознат ...
ами всищност това, което ще пиеш е ненужната за момента на организма храна за кръвта, която бъбреците преработват и концентрират...това са много наситени белтъчини, минерали, които приети обратно в организма имат могъщо почистващо действие...още в старите аюрведически писания се споменава нейното действие...

Ако наистина се интересувате, просто се поровете и прочетете...уверявам ви, че ще смените гледната точка доста скоро!

Успех и бъдете здрави!  :)
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #5 -: септември 05, 2014, 10:48:16 am »

Чувал съм много позитивни отзиви за уринотерапията, но не съм запознат с нея, затова не съм я упоменал.
Активен

ДимитровД

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #6 -: ноември 05, 2015, 10:38:21 pm »

Най накрая нещо систематизирано за общо почистване.Благодаря!
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #7 -: ноември 06, 2015, 11:15:38 am »

Най накрая нещо систематизирано за общо почистване.Благодаря!
Да, резултат е от 20 години търсене, опити и грешки.
Активен

dimitar86

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: февруари 16, 2016, 08:41:03 pm »

Много Ви благодаря :)
Активен

Светлана

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: февруари 22, 2016, 09:27:07 pm »

Здравей, Людмил,
Може ли да правя каквито и да е ти очистителни процедури, докато съм кърмачка?
От всичко гореизброено само клизмите ми изглеждат приемливи за ситуацията.
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #10 -: февруари 23, 2016, 10:19:11 am »

Здравей, Людмил,
Може ли да правя каквито и да е ти очистителни процедури, докато съм кърмачка?
От всичко гореизброено само клизмите ми изглеждат приемливи за ситуацията.
Според мен следните неща ще са само от полза и няма да навредят на бебето:

• изчистването на лимфната система със сокове
  • пиене на чай от магданоз за бъбреците
  • почистване на дебелото черво с клизми
  • промяна на тоалетните навици
  • хранене с жива храна
определено няма да навреди. Също поч
Активен

giia

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: февруари 28, 2016, 11:57:09 am »

Много е силен магданоза - влиае на хормоните ( вмоя случай на щитовидната жлеза), пикочополовата система, жлъчката.
Пих два дена по една чаша и тялото ми взе да се чисти, явно съм имала мнгоо за чистене, сега минавам жлъчна криза. Не е никак приятно. Кърмачка съм, така че се приетснявам, че се повлиява на кърмата в момента. Така че според мен не е подходящо за кърмачки пречистването с магданоз.
Аз досега много се пазих от детокс терапиии, но н предполагах, че магданоза е толкова силен на чай.
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #12 -: февруари 28, 2016, 12:06:13 pm »

Много е силен магданоза - влиае на хормоните ( вмоя случай на щитовидната жлеза), пикочополовата система, жлъчката.
Пих два дена по една чаша и тялото ми взе да се чисти, явно съм имала мнгоо за чистене, сега минавам жлъчна криза. Не е никак приятно. Кърмачка съм, така че се приетснявам, че се повлиява на кърмата в момента. Така че според мен не е подходящо за кърмачки пречистването с магданоз.
Аз досега много се пазих от детокс терапиии, но н предполагах, че магданоза е толкова силен на чай.
A варианта "За пречистването пригответе 20–25 грама елово масло*, по 50 грама от билките: риган, конски босилек, маточина, пача трева, жълт кантарион." ?
Активен

Светлана

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: март 09, 2016, 12:21:58 pm »

Аз покрай кърменето започнах да търся информация как (и дали) различните храни влияят на кърмата и бебето. За магданоза ми попадна информация от проф. Мермерски, че е токсичен за бебето и трябва да се избягва, докато се кърми. Та, поради тази причина спрях изобщо да го ям. Иначе доста го ползвах, може би, по една връзка на ден.
Активен

Silvia1

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: март 28, 2016, 02:25:21 pm »

Здравей Людмил,
Първо бих искала да ти благодаря за прекрасния сайт и безценните съвете, които даваш. Казвам безценни, защото те не само могат да избавят човек от здравословните му проблеми, но и да променят целия му живот към по-добро!
Имам въпрос относно прочистванията - започнах с леки прочиствания с билки, строга диета и някои хранителни добавки (като начинаещ). Поръчала съм комплекта Arise and Shine 28 (започнаха да ги произвеждат отново), но вече 2 месеца и половина ме бавят с доставката, тъй като очаквали някаква рядка билка и едва след това ще започнат да изпращат поръчките (имало дълга листа на чакащите). Последно ми писаха, че очакват да започнат с изпълнението на поръчките през май, което означава, че най-рано юни го получа в България.
Та въпросът ми е мога ли да пристъпя към прочистване от паразити и кандида (наскоро бях диагностицирана със свръхрастеж на кандида и не ме свърта да се отърва от тези гадини) преди да съм направила цялостното прочистване на дебелото черво? Някой лечители дори препоръчват да се започне с прочистването от паразити и кандида. Какво е твоето мнение, което е важно за мен? Искам да вметна, че досега съм минала 7-дневен курс на прочистване на червата с клизми, пиене на билки и отвари от билки (предписани от билкар) в продължение на 2 месеца. 
И каква поредност на изброените от теб прочиствания е редно да се спазва, ако искам да ги направя всичките?
Активен