Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Запушване на дюзата за впръскване на водата.  (Прочетена 6818 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

abdahorn

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил

Здравейте , закупих микроферма преди 1 месец и от тогава 2 дюзи ми се запушват една след друга- първата няколко дни, след като започнах да ползвам микрофермата, а втората - след 2 седмици работа. За това време всичко работи нормално и кълновете и пониците растат чудесно. Използвам бутилирана трапезна вода за всеки ден от завод , защото тази от чешмата е хлорирана и има гаден вкус. Маркучът не стига до дъното на бутилката , така че няма как да засмуква някакви утайки. Дайте съвет какво да направя , защото не мога да сменям дюза на всеки 2 седмици. Във водата ли е проблема , в нещо друго ли , трябва ли да пробвам с вода от чешмата и тн ?
Благодаря предварително
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 636
    • Профил
    • Микроферма
Re: Запушване на дюзата за впръскване на водата.
« Отговор #1 -: януари 31, 2014, 11:48:20 pm »

Здравейте , закупих микроферма преди 1 месец и от тогава 2 дюзи ми се запушват една след друга- първата няколко дни, след като започнах да ползвам микрофермата, а втората - след 2 седмици работа. За това време всичко работи нормално и кълновете и пониците растат чудесно. Използвам бутилирана трапезна вода за всеки ден от завод , защото тази от чешмата е хлорирана и има гаден вкус. Маркучът не стига до дъното на бутилката , така че няма как да засмуква някакви утайки. Дайте съвет какво да направя , защото не мога да сменям дюза на всеки 2 седмици. Във водата ли е проблема , в нещо друго ли , трябва ли да пробвам с вода от чешмата и тн ?
Благодаря предварително
Наистина странно!
Имал съм един-два случая на запушени дюзи, но със стари клиенти, които са ползвали машината 3-4 години, това да речем е нормално. Моята у дома също се запуши, но след 5 години непрекъсната работа и ползване на много варовита вода.
Но за няколко дни да се запуши дюзата? Още повече че вътре в нея има фина цедка, която не допуска частици в дюзата.
Опитвал ли си да я продухаш с обратен напор? Гледа ли в цедката дали има нещо?
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: февруари 01, 2014, 01:48:40 am »

при първата дюза гледах , не видях да има нещо в цедката . Втората още не съм я свалил да я погледна отвътре.Самите дюзи не се запушват напълно - пак пръскат но в права струя , която не разпрашава. Много е странно , защото водата изглежда бистра и съвсем чиста. Нямам идея какво да направя , освен да пробвам с вода от чешмата .
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #3 -: февруари 01, 2014, 01:18:38 pm »

при първата дюза гледах , не видях да има нещо в цедката . Втората още не съм я свалил да я погледна отвътре.Самите дюзи не се запушват напълно - пак пръскат но в права струя , която не разпрашава. Много е странно , защото водата изглежда бистра и съвсем чиста. Нямам идея какво да направя , освен да пробвам с вода от чешмата .
да не би да има проблем с помпата и да не може да вдигне налягане? Опитай да откопчееш синия маркуч откъм дюзата, затисни го силно с пръст и пусни машината да работи. Виж дали прави високо налягане - трябва да е почти невъзможно да удържиш струята...
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: февруари 02, 2014, 03:25:27 pm »

Проверих помпата и има налягане , така че не е от нея. Един приятел е поръчал 2 дюзи , като пристигнат ще пробвам с вода от чешмата , ако и това не помогне не знам..
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #5 -: февруари 02, 2014, 04:58:03 pm »

Проверих помпата и има налягане , така че не е от нея. Един приятел е поръчал 2 дюзи , като пристигнат ще пробвам с вода от чешмата , ако и това не помогне не знам..
Имам едни дюзи, които са с малко по-широка дупка, да ти пратя една от тях? А какво става когато приложиш обратно налягане? Да я сложиш на чешмата откъм страната от която пръска и да пуснеш водата. Или пък ако имате душ със слушалка да отвиеш слушалката и да нагнетиш вода с маркуча в дюзата (пак откъм лицевата страна)
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: февруари 05, 2014, 08:23:15 pm »

Ще пробвам и ще кажа какво се е получило. Хубаво ще е , ако има по- широки дюзи.
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: февруари 06, 2014, 03:02:20 pm »

пробвах с обратно налягане и нищо не се получава , опитах се и да я надуя - не минава въздух.
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: февруари 07, 2014, 11:14:48 pm »

Имам едни дюзи, които са с малко по-широка дупка, да ти пратя една от тях? А какво става когато приложиш обратно налягане? Да я сложиш на чешмата откъм страната от която пръска и да пуснеш водата. Или пък ако имате душ със слушалка да отвиеш слушалката и да нагнетиш вода с маркуча в дюзата (пак откъм лицевата страна)

да попитам - поръчал е приятел 2 дюзи за офис на еконт в Банкя още миналата седмица . Може ли да изпратиш вместо нормалните тези , които са по- широки и евентуално кога ще стане ?
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #9 -: февруари 08, 2014, 12:13:30 am »

да попитам - поръчал е приятел 2 дюзи за офис на еконт в Банкя още миналата седмица . Може ли да изпратиш вместо нормалните тези , които са по- широки и евентуално кога ще стане ?
ще ги пусна утре. Koй номер е поръчката?
« Последна редакция: февруари 08, 2014, 12:15:21 am от Людмил »
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: февруари 09, 2014, 08:18:29 pm »

изтрил е емейла , поръчката е направена на 30.01.2014 на името на Nikifor Ivanov за офис на еконт в Банкя.
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: февруари 10, 2014, 09:31:22 pm »

Тази информация помогна ли или ?
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #12 -: февруари 11, 2014, 12:02:52 pm »

Тази информация помогна ли или ?
ще гледам днес да ги пратя.
Активен

abdahorn

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: февруари 12, 2014, 07:33:09 pm »

Сложих черната дюза и мисля , че разпрашават по- добре от червените  . Вече ще слагам само вода от чешмата и ще видя какво ще се случи :)
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #14 -: април 06, 2014, 02:24:23 pm »

Привет!
Открих, че при пренатягане на дюзата при завиване се получава ефект като от запушване. Така, че ако някой има този проблем да опита лекичко да я развие.
Активен