Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Почистване на черния дроб  (Прочетена 20573 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 636
    • Профил
    • Микроферма
Почистване на черния дроб
« -: декември 30, 2012, 08:08:12 pm »

В черния дроб непрекъснато се отлагат всякакви отпадъчни секрети, втвърдени и напластени слоеве шлаки, непреработени тежки вещества, токсини. Всичко това се съчетава със жлъчен сок и се напластява във вид на зеленикави жлъчни образования в черния дроб и жлъчката. Не веднъж са ме питали “Какво се е случило с черния ти дроб, че да имаш нужда да го чистиш?”. Нищо особено – казвам аз. Просто се храня. А дори и да се храниш по най-добрия начин, замърсената храна все пак си дава своето оражение и в организма се натрупват всякакви нежелани вещества, които възпрепятстват доброто ни здраве. Вярвам ще се съгласите, че дори да ходите само по чистите планински върхове, пак се къпете, нали? Както и преди съм ви споделял – тялото ни се нуждае както от регулярни външни душове, така и от вътрешни такива.
Всеки от нас си носи няколко килограма от тези токсини и неприятни напластявания, не е нужно да сте имали болки, кризи и прочее проблеми с черния дроб и жлъчката. за да пристъпите към това пречистване. Уверявам ви, всеки от нас си ги има тези напластявания, които задръстват организма ни.

Пролетните месеци са най-подходящото време от годината за процедури за пречистване на организма. Винаги се започва от основата на здравето – дебелото черво. Следват черен дроб, жлъчка, лимфна система.

Пречистването на черния дроб не е поредната модна диета, макар и чрез нея да е възможно да се смъкнат килограми. Но те ще бъдат от освободените и изхвърлени токсини и наслагвания. Това е сериозна оздравителна процедура. Изключително важно е да пристъпите към нея отговорно, съзнателно и да изпълните подготовката без компромиси и шикалкавене, ако искате да има успех процедурата и да не ви причини дискомфорт. Ако имате сериозно заболяване не жлъчка или черен дроб, ако имате инфекция, възпаление, или каквото и да било друго по-сериозно оплакване – непременно се консултирайте с лекуващия ви лекар дали този метод е подходящ за вас.

Ето само някои от признаците на това, че в черния ви дроб има камъни: обложен език, горчив вкус в устата, висок холестерол, по-светли изпражнения, много газове и проблеми с храносмилането, лошо настроение, гневливост или раздразнителност, появата на вертикални бръчки между очите, лесно напълняване и трудно отслабване въпреки всевъзможни диети и т.н.

Прочистването на черния дроб винаги се отразява благотворно върху всякакви здравословни проблеми и е много полезно да се прави периодично. То е отлично средство за профилактика и лечение на повечето болести и помага за повишаване на енергията, регулиране на килограмите, нормализиране на холестерола, подобряване на настроението и самочувствието и общо подмладяване.

Добре е да се прави около и след пълнолуние и да се спазват посочените часове. Те са избрани, защото тогава този орган е най-активен.

Необходими са ви 4 лимона, 2 грейпфрута, 1 литър зехтин, 2 пакетчета английска сол (от аптеката), 10 кутии натурален ябълков сок, 1 чаена лъжичка тинктура от орехови люспи (за унищожаване на паразитите, които живеят в черния дроб и се изхвърлят при процедурата).

Започнете процедурата в понеделник, за да можете в събота и неделя да я довършите на спокойствие.

От понеделник до събота:
Всяка сутрин след ставане на гладно се изпива 1 чаша гореща вода. После се приемат 1 супена лъжица лимонов сок смесен с 1 супена лъжица зехтин. Така се стимулира изхвърлянето на жлъчка от черния дроб и жлъчния мехур. По същата причина се ядат салати със зехтин и лимон през деня.

Всеки ден се изпива по 1-1,5 литра натурален ябълков сок. Той има известно очистително действие върху червата, а освен това размеква конкрементите в жлъчните пътища. Така те стават като желе и се изхвърлят без болки, дори ако са с големината на орех. Пак затова се пие и много вода - поне 2 литра, и се ядат в изобилие сурови плодове и зеленчуци.

Не се спазва някаква особена диета, но все пак за предпочитане е да се яде по-лека храна, без пържено, колбаси и консерви. Най-добре е да се замени месото с риба или пиле и да се наблегне на суровите плодове и зеленчуци. Достатъчно често се приемат зехтин, лимон, яйца и по желание малко шоколад (тези храни са жлъчогонни, т.е. помагат за изхвърляне на жлъчката от черния дроб).

В събота
следобед не се яде нищо - само се пият изобилно течности - чай, плодов сок и вода. Вечерта в 18 и 20 ч. (важно е да се спазват тези часове) се приемат по 1 супена лъжица английска сол в 200 мл вода. Това има доста силен очистителен ефект, затова си стойте в къщи, за да можете да посещавате тоалетната при нужда. В случая се търси и другия ефект на английската сол - тя води до отваряне на жлъчните пътища и отпускане на клапите в тях. Така камъните излизат по-лесно.

В 22 ч. се приемат 100 мл. зехтин смесени със 150 мл. прясно изцеден сок от грейпфрут (може да добавите и малко лимон) и 1 чаена лъжичка тинктура от орехови люспи. Сокът трябва да се прецеди, за да не съдържа плодова пулпа. Предварително сместа се разбива в шейкър или с миксер, за да се хомогенизира. Изпива се в стоеж прав, наведнъж или на глътки, но за не повече от 2-3 минути. След това веднага се ляга по гръб и поне 30 минути се остава така. Може да се масажира черният дроб и да се сложи нещо топло върху него. Ако искате, представяйте си как камъните започват да излизат и се изхвърлят в червата.

Най-добре е след това да си легнете и да заспите. През нощта при нужда се посещава тоалетната. Ако искате, можете да се изхождате в гърне, за да проверите дали сте изхвърлили жлъчни камъни и пясък. Те плуват най-отгоре и приличат на грахови зърна. При разтрошаване отвътре са зелени на цвят. Могат да се изхвърлят десетки или стотици камъни и песъчинки.

В неделя сутринта в 6 и в 8 ч. пак се приемат по 1 супена лъжица английска сол в 200 мл вода, за да се улесни изхвърлянето на камъните, които са по червата (може вместо това да си направите клизма). Това е много важно, защото иначе те остават вътре, а това е вредно за здравето. Може вместо това да си направите клизма. После 2-3 часа не се яде. Пие се прясно изцеден плодов сок, зелен или билков чай с малко мед. Около 10 ч. може да се ядат плодове, а на обяд - супа с картофи, моркови, ориз и зеленчуци, салата и малко хляб. Следобед се връщате към обичайното си хранене.

Процедурата може да се повтори няколко пъти, през 2 месеца, при пълнолуние или разпадаща се луна, докато спрат да се изхвърлят конкременти. В зависимост от конкретния случай подобрение се усеща или веднага, или след няколко процедури. По-нататък, след като черният дроб се изчисти, е добре да се повтаря чистенето му поне веднъж на 3 или на 6 месеца.

Един от желаните ефекти е много по-лесното отслабване и поддържане на желаните килограми!

Ето снимка на жлъчни камъни изкарани след изчистване
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 11:51:12 am от Людмил »
Активен

Силва

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Почистване на черния дроб
« Отговор #1 -: март 11, 2014, 07:37:51 am »

Здравейте, от доста време искам да направя прочистване на черен дроб. Притесненията ми са, че имам желязо-дефицитна анемия и се опасявам, че може да изтощя тялото ми още повече. Отделно имам и чести възпаления на червата, които английската сол може да отключи. От друга страна се чувствам така задръстена с токсини, че много искам да направя такъв детокс. Някакви съвети?
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #2 -: март 11, 2014, 09:07:04 am »

като правило, преди каквото и да започнем каквото и да изчистване трябва да сме сигурни, че червата работят оптимално, защото дебелото черво ще поема върху себе си всичкия боклук на тялото и трябва да е приготвено за това. Kaто начало виж  този филм и тази тема. Честите възпаления може да се дължат на недобре работеща илеоцекална клапа (клапата между тънките и дебелото черво). При изхождане в седнала поза, когато тя не се подкрепя от бедрата, клапата изпуска и замърсява тънките черва с отпадъци. Оттам тръгват и възпаленията.

Започни по малко със сокове - целина и моркови, коприва (за анемията). Замервай си Ph на тялото, става много лесно с лакмусова лентичка. Koкато тялото ти е стабилно алкализирано, тогава можеш да пристъпиш към изчистване. Намери някой да ти направи запер, струва 5 лв. като части. Използвай го поне седмица преди изчистването на черния дроб.
« Последна редакция: март 11, 2014, 05:27:02 pm от Людмил »
Активен

Силва

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #3 -: март 12, 2014, 09:56:10 am »

Благодаря за отговора и допълнителната информация, която ми даваш. Беше много полезно и образователно.
При мен основен и почти постоянен проблем от четири години ми са червата. Почти постоянно са възпалени, доста болезнени и парещи и това всичкото придружени с доста газове, тежест в стомаха и чувство за недоизходеност, запек. Да не говорим колко се обострят тези симтоми по време на силен стрес и при периодите с неправилно хранене. За съжаление имам периоди/както повечето хора между другото/ в които имам много проблеми, натоварване и стрес и просто се отказвам да мисля какво ям и го карам на самотек-ям каквото ми падне. Явно от всичко това червата ми са станали доста чувствителни, защото дори и при здравословни периоди също често се случват възпаления. Предполагам от причини като нитрати в зеленчуците и разни други независещи от мен, като стреса например. Суровата храна също дразни много. От скоро накисвам зеленчуците, казват че това премахва до известна степен нитратите. В такива периоди ми минава за няколко дни, като се храня с кремсупа от картофи и моркови за която само като си помисля вече ми се гади. Та в тази връзка не знам до колко някога червата ми ще са ГОТОВИ за това прочистване. Постоянно са с някакъв проблем. И да си призная от доста време се колебая.
Аз със сигурност имам доста проблеми с Кандидата (Албиканс) с доста чести проявления. Смятам, че при мен всяка голяма Кандидозна инфекция тръгва от червата и се пренася гинекологично, въпреки че съм правила изследване на фецес и резултата беше негативен. Да се чуди човек...
А относно запера от години проучвам как да си го набавя. До колкото знам не е и толкова лесно да се направи, защото непрофесионалната направа може да доведе до лоши последици, че и токови удари. Какви неща съм чела само.Предлагали са ми го за по 300 лв, но не мога така да се доверя на някой от интернет. Знаеш ли го дали разбира и до колко. От това, кото съм чела трябва да може и да излъчва в доста голям диапазон честоти, за да обхване повече микроорганизми от списъка на Хулда Кларк. От друга страна трябва да знаеш и какви гадинки имаш и на каква честота умират за да можеш да го ползваш точно на нея. Преди време бях взела един такъв уред под наем за ползване, но той имаше само няколко степени. Истинските запери струват над 1000 лв. даже и над 2000 лв за съжаление. Те имат възможност освен да излъчват също така и да приемат различните честоти. Така могат да регистрират какви гадинки имаш в теб, че да ги лекуваш. За мен варианта е наистина някой много РАЗБИРАЩ да ми го направи.
От къде да си закупя такива лакмусчета за измерване на Ph и каква им е цената?
Поздрави, Силва
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #4 -: март 12, 2014, 04:57:12 pm »

Благодаря за отговора и допълнителната информация, която ми даваш. Беше много полезно и образователно.
При мен основен и почти постоянен проблем от четири години ми са червата. Почти постоянно са възпалени, доста болезнени и парещи и това всичкото придружени с доста газове, тежест в стомаха и чувство за недоизходеност, запек. Да не говорим колко се обострят тези симтоми по време на силен стрес и при периодите с неправилно хранене. За съжаление имам периоди/както повечето хора между другото/ в които имам много проблеми, натоварване и стрес и просто се отказвам да мисля какво ям и го карам на самотек-ям каквото ми падне. Явно от всичко това червата ми са станали доста чувствителни, защото дори и при здравословни периоди също често се случват възпаления. Предполагам от причини като нитрати в зеленчуците и разни други независещи от мен, като стреса например. Суровата храна също дразни много. От скоро накисвам зеленчуците, казват че това премахва до известна степен нитратите. В такива периоди ми минава за няколко дни, като се храня с кремсупа от картофи и моркови за която само като си помисля вече ми се гади. Та в тази връзка не знам до колко някога червата ми ще са ГОТОВИ за това прочистване. Постоянно са с някакъв проблем. И да си призная от доста време се колебая.
Като цяло няма универсални причини и всеки си има своя рецепта за здраве. Аз имах много сходни проблеми, които се влачеха от десетилетия. Като всички, първоначално се доверих на лекари, прехвърляха ме от един специалист на друг, от една диагноза на друга. За съжаление докторите познават единствено хапчетата, защото в медицинските училища отдавна не учат методи на изчистване на тялото, за балансиране на енергиите на тялото, употреба на билки и други такива, които не носят печалби на медицинското съсловие. Накрая ми писна и се хванах сам да оправя нещата. Истината е, че никой доктор или билкар не познава твоето тяло по-добре от самата тебе. Затова трябва да го попиташ какво точно иска.
Moето каза, че е задръстено - нещо, което никой специалист не разбра, въпреки явните  признаци - лош дъх, пъпки по кожата, запек и др. И започнах с изчистване на дебелото черво, смених порцелановия трон с клекало.  После преминах на жлъчката, на кръвоносната система, на психологичните блокажи. Изчезнаха една по една алергиите, стомашните проблеми, запека, хемороидите, киселините след хранене и т.н. Питам тялото какво иска и му давам това, което поиска -- това се оказа най-успешният начин на хармонизиране и лечение. Как мислиш се лекуват животните - да не би да ходят с енциклопедия из гората?!

На теб ти препоръчвам да започнеш да събираш и да пиеш пресен живовляк, като сок ето така. Той лекува много добре възпаления на червата! Редом с това да започнеш да използваш някакъв начин на релаксиране и отпускане. Забрави също така за порцелановия трон, ако още не знаеш защо, прочети http://squat.beinsa.info
Към храна добави храносмилателни ензими (Ензимил) и пробиотици (Пробиен с коластра). Последния пий поне месец за да има ефект. След като веднъж заселиш чревния тракт със здравословна флора поддържай Ph на тялото в нормата. Избягвай белите брашна и особенно сладките и захарни изделия. Опитай да изкараш един месец на безглутенова диета - без изделия от бяло брашно, включително и сладоледи, вафли и всичко, което може да съдържа следи от глутен. Ако през това време усетиш подобрение и възпаленията и запека изчезнат, значи имаш непоносимост към глутен - много хора имат скрита алергия към глутена, която опустошава червата им.

Аз със сигурност имам доста проблеми с Кандидата (Албиканс) с доста чести проявления. Смятам, че при мен всяка голяма Кандидозна инфекция тръгва от червата и се пренася гинекологично, въпреки че съм правила изследване на фецес и резултата беше негативен. Да се чуди човек...
А относно запера от години проучвам как да си го набавя. До колкото знам не е и толкова лесно да се направи, защото непрофесионалната направа може да доведе до лоши последици, че и токови удари. Какви неща съм чела само.Предлагали са ми го за по 300 лв, но не мога така да се доверя на някой от интернет. Знаеш ли го дали разбира и до колко. От това, кото съм чела трябва да може и да излъчва в доста голям диапазон честоти, за да обхване повече микроорганизми от списъка на Хулда Кларк. От друга страна трябва да знаеш и какви гадинки имаш и на каква честота умират за да можеш да го ползваш точно на нея. Преди време бях взела един такъв уред под наем за ползване, но той имаше само няколко степени. Истинските запери струват над 1000 лв. даже и над 2000 лв за съжаление. Те имат възможност освен да излъчват също така и да приемат различните честоти. Така могат да регистрират какви гадинки имаш в теб, че да ги лекуваш. За мен варианта е наистина някой много РАЗБИРАЩ да ми го направи.
От къде да си закупя такива лакмусчета за измерване на Ph и каква им е цената?
Поздрави, Силва
Запера не може да ти навреди с нищо, в най-лошия случай просто няма да работи. Той е супер просто устройство с 9 волтора батерийка - няма как да ти навреди.
За Ph можеш да ползваш такива http://www.balevbiomarket.com/ph-test-lenti.html?gclid=CMLvosGgjb0CFQnpwgodF7QA4g
предполагам има и по-евтини, това е първото, което ми попадна на Google.
Активен

Svetlana

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #5 -: март 12, 2014, 06:11:54 pm »

Здравей, Силва,

Подкрепям съветите на Людмил, които ти дава като подготовка преди същинското пречистване (да се захраниш, изчистиш и да намалиш емоционалния стрес).
Добавям още, че освен с тази машинка, можеш и с други средства да убиеш паразитите. Има различни антипаразитни програми. Една класическа такава е пиене на тинктура от зелени орехчета, последвана от пелин и завършване с карамфил. Не е сложно, аз го правя 2 пъти в годината. Освен това можеш да пробваш да убиеш паразитите и с 24-часово гладуване, само на вода (3-4 л) в дните на 4-те фази на луната или в дните Екадаши. (и това го правя)
Избери си своя начин, който ти подхожда и за който душата ти ще каже - "Да! Това е за мен!"
Ще се изчистиш и ще си много щастлива след това!

Имам въпрос относно тези ленти за определяне на PH в организма. Дали може да им се вярва? В смисъл: човешкият организъм като система има тенденцията да се саморегулира и да компенсира, когато някъде нещо е в дисфункция/дефицит. Съответно когато ние ядем, пием и дишаме киселинни храни/вода/въздух, нашият организъм се опитва да компенсира това окисляване с механизмите, които знае, за да поддържаме нормалното PH. Тогава лентичката ще покаже, че PH ни е в норми. Обаче всяка компенсация на организма е за сметка на нещо, а това лентичката няма как да го "съобщи" :)

Активен

Катя

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #6 -: март 16, 2014, 07:56:14 am »

Здравейте,
Този начин на изчистване на черния дроб моя позната го е правила и е изключително доволна. Вместо сок от ябълка, тя пие сок от алое. Аз се каня тази пролет да го направя. Не изчистим ли тялото от токсини, никакви действия в посока здраве, няма да са ефективни.
Активен

Vik

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #7 -: май 04, 2014, 09:33:49 pm »

Здравейте, отново имам проблем с намирането на една от съставките тъй като не живея в България. Този път е тинктурата от орехови люспи. Дали може да се замени с нещо или да се пропусне? Или пък ако някой знае как се казва на английски- аз я търся като walnut shell extract .
Виктория
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #8 -: май 04, 2014, 11:52:00 pm »

Здравейте, отново имам проблем с намирането на една от съставките тъй като не живея в България. Този път е тинктурата от орехови люспи. Дали може да се замени с нещо или да се пропусне? Или пък ако някой знае как се казва на английски- аз я търся като walnut shell extract .
Виктория
http://www.drclarkstore.com/dr-clark-black-walnut-hull-tincture-extra-strength.html
Активен

Vik

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #9 -: май 06, 2014, 01:15:35 am »

Супер, благодаря!
Активен

mi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #10 -: май 15, 2014, 05:54:11 pm »

Здравейте! Започнах това чернодробно пречистване - комбинирам 2 метода - този и по един друг пия билкова смес за допълнително отпускане на каналчетата...ще видим какво ще излезе. Но при втория метод се пие 3 дни зехтин с лимон през 3-4 часа, наред с билките - правих го, ефекта беше осезаем след това, но интересно, че не видях много камъчета, в сравнение с варианта, описан тук, който съм правила по-рано (подобен). Освен това цели 3 дни ми беше лошо, докато го правех, което е нормално по принцип.
Сега се придържам към гореописания метод, като добавям само билката, но обмислям да пия зехтин и на следващата вечер. Дали е добра идея - примерно 50мл + 100мл лимонов сок, как мислите?
« Последна редакция: май 15, 2014, 05:56:33 pm от mi »
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #11 -: май 15, 2014, 07:44:24 pm »

Здравейте! Започнах това чернодробно пречистване - комбинирам 2 метода - този и по един друг пия билкова смес за допълнително отпускане на каналчетата...ще видим какво ще излезе. Но при втория метод се пие 3 дни зехтин с лимон през 3-4 часа, наред с билките - правих го, ефекта беше осезаем след това, но интересно, че не видях много камъчета, в сравнение с варианта, описан тук, който съм правила по-рано (подобен). Освен това цели 3 дни ми беше лошо, докато го правех, което е нормално по принцип.
Сега се придържам към гореописания метод, като добавям само билката, но обмислям да пия зехтин и на следващата вечер. Дали е добра идея - примерно 50мл + 100мл лимонов сок, как мислите?
Аз лично го правих по Хулда Кларк, като 1 месец преди това пих жлъчегонни билки и 2 дена преди чистенето се въздържах от мазни неща. Изкарах една камара камънаци, включително като тези на снимката и моментално ми олекна в областта на черния дроб. Преди чувствах там тежест след хранене.
Активен

mi

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: май 16, 2014, 08:22:32 am »

Нещо се обърка, или защото не заспах съвсем веднага - Хулда Кларк казва, че това е важно, или вече нямам камъни, което малко ме съмнява, или защото точно нейната противопаразитна програма не съм я правила скоро..или заради зехтина в салата от вчера  - сега разбрах, че не трябвало да се яде мазно.. никакъв камък не видях :(
« Последна редакция: май 16, 2014, 09:20:17 am от mi »
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #13 -: май 16, 2014, 09:45:28 am »

Нещо се обърка, или защото не заспах съвсем веднага - Хулда Кларк казва, че това е важно, или вече нямам камъни, което малко ме съмнява, или защото точно нейната противопаразитна програма не съм я правила скоро..или заради зехтина в салата от вчера  - сега разбрах, че не трябвало да се яде мазно.. никакъв камък не видях :(
не трябва да ядеш мазно, защото то предизвиква изхвърляне на жлъчката, която се е събрала в жлъчния мехур. А нали това е целта, да се събере повече за да има налягане да избута камъните...
Активен

mi

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: май 16, 2014, 10:25:00 am »

Няма смисъл да пия довечера пак в такъв случай..след толкова зехтин снощи, никаква жлъчка няма да е останала. Но ме обърква малко това с налягането...при някой системи се пие по цял ден през 3-4 часа по малко 20-40мл зехтин и толкова лимонов сок и билки. Миналия месец така го правих. Имаше мъничко камъни.
Представям си да са останали вътре след 2 прочиствания...какъв късмет! :)
Активен