Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: НАПРАВИ СИ САМ - Евтин цветен печат у дома  (Прочетена 5356 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 636
    • Профил
    • Микроферма
НАПРАВИ СИ САМ - Евтин цветен печат у дома
« -: октомври 01, 2012, 08:15:44 am »

Здравейте!
Тук ще споделя как преработих цветните си принтери HP Deskjet F2280 и HP DeskJet 1000 да работят с проточно мастило (CISS система). Омръзна ми да купувам скъпи касети, както и да ги пълня и да се омазва всичко в мастило. Накрая открих едно комплектче, струващо 10 евро заедно с доставката  \ :D / с което всеки може да преработи мастилено-струйния си принтер да работи с наливно мастило.

Същото го взимам наливно от тук и е много по-евтино. С други думи - комплект касети за принтера струва в магазина 50 лв., печаташ с тях 1-2 седмици и ги хвърляш. Което е безобразно разхищение, защото същата касета реално може да изкара години със системата, която ви показвам. Да не говорим, че ще печатате цяла година с 50 лв. мастило. И няма да се налага повече да сменяте касети и т.н.

За улеснение съм качил снимки от инсталацията + видео на https://picasaweb.google.com/113951941562497884682/CISSHP?feat=directlink

В крайна сметка с принтер за 70 лв. + CISS система за 20 лв. се радвам на пълноцветен дигитален печат за жълти стотинки.
« Последна редакция: май 07, 2014, 09:59:09 am от Людмил »
Активен

TauMaster

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: НАПРАВИ СИ САМ - Евтин цветен печат у дома
« Отговор #1 -: януари 26, 2014, 09:10:34 am »

Последният линк нещо е счупен. Иначе ще взема да реализирам това, ако мога.
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #2 -: януари 29, 2014, 01:22:57 am »

определено си заслужава. С моя принтер от 60 лв. съм изпечатал вече няколко топа хартия, а четирите бутилки мастило, което купих за 50-на лв. са все още наполовина. Главите взимам евтино от Ebay.co.uk, празни, излизат по 4-5 лв. парчето. Като се скапе една, махам, разпробивам следващата и продължавам смело напред.
Активен

TauMaster

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: май 30, 2014, 11:16:19 am »

Аз имам един DeskJet 930C. Дали ще стане с него? А как търсиш в ebay за празни глави?
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #4 -: май 30, 2014, 11:56:45 am »

Аз имам един DeskJet 930C. Дали ще стане с него? А как търсиш в ebay за празни глави?
Със сигурност ще стане, пробвал съм вече на 3 различни НР принтера.
Този принтер е с глави HP 45 и 78.

В Ebay търсиш за "hp 45 ink cartridge empty" или "hp 78 ink cartridge empty".
Предварително си отваряш сметка в някоя компания за доставка на стоки от Англия, като www.gabco.org и за адрес на доставка даваш техния адрес. Оттам те ще ти я доставят за около 4 лв. до България.

« Последна редакция: май 30, 2014, 01:13:48 pm от Людмил »
Активен

TauMaster

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: май 30, 2014, 01:46:41 pm »

Много ти благодаря. А празни глави в БГ няма ли да има? Гледам, че фирмата, която си посочил за мастило, изкупува такива. Дали пък няма и за продан? Какво количество мастило би подхождало - 100мл, 500мл или литър?
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #6 -: май 30, 2014, 10:34:48 pm »

Много ти благодаря. А празни глави в БГ няма ли да има? Гледам, че фирмата, която си посочил за мастило, изкупува такива. Дали пък няма и за продан? Какво количество мастило би подхождало - 100мл, 500мл или литър?
Може би има, потърси. Ако ще правиш CISS система, вземи по 500ml мастило
Активен

TauMaster

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: май 31, 2014, 10:31:49 am »

Значи по 500мл. Цената на 1 цвят е 27,60. По три прави 82,80. А черното е само на литър - 42 лв. Това прави общо 124,80. Бая си е.
Ами започни с малки количества тогава. За проба. Иначе със мастила за 130 лв. печатам вече три години и още не са свършили, като имаш в предвид, че доста неща печатам - цветните ръководства за машините и други неща.
« Последна редакция: май 31, 2014, 11:16:14 am от Людмил »
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #8 -: май 31, 2014, 11:16:38 am »

Значи по 500мл. Цената на 1 цвят е 27,60. По три прави 82,80. А черното е само на литър - 42 лв. Това прави общо 124,80. Бая си е.

Ами започни с малки количества тогава. За проба. Иначе със мастила за 130 лв. печатам вече три години и още не са свършили, като имаш в предвид, че доста неща печатам - цветните ръководства за машините и други неща.
Активен

TauMaster

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: май 31, 2014, 12:00:59 pm »

Прав си, разбира се.
Активен