Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Каква е програмата за гъби?  (Прочетена 1532 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ивайло Тотев

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Каква е програмата за гъби?
« -: май 08, 2015, 11:30:51 pm »

Здравейте! Преди няколко дена подкарахме фермата и се почва с разните въпроси :)
1. Каква е горе-долу програмата за покълване и растеж на гъби - влажност, настройка на таймера, температура, време за израстване, светло/тъмно,  в почва ли да са и т.н. ?
2. Полезни ли са ядене непокълналите зърна?
3. Защо слъчогледовите ми кълнове и поници са тук-там на кафяви петънца? Втора реколта опитах и пак така се получиха
4. Губят ли си от качествата кълновете/пониците, ако се направят на шейк в блендер?
5. Подходяща вечерна храна ли са кълновете? Четох някъде преди време, че подобни храни (т.е. силни биостимулатори) не са подходящи за ядене на вечеря. Та да попитам - ядете ли ги вечер, заспивате ли си после..... Защото аз от годжи-бери вечер изкарвам ей така до 2-3 след полунощ :)
« Последна редакция: май 08, 2015, 11:46:08 pm от Ивайло Тотев »
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 636
    • Профил
    • Микроферма
Re: Каква е програмата за гъби?
« Отговор #1 -: май 15, 2015, 09:21:46 am »

Здравейте! Преди няколко дена подкарахме фермата и се почва с разните въпроси :)
1. Каква е горе-долу програмата за покълване и растеж на гъби - влажност, настройка на таймера, температура, време за израстване, светло/тъмно,  в почва ли да са и т.н. ?
Teпърва сега ще започвам експерименти с гъбите.

2. Полезни ли са ядене непокълналите зърна?
Не, щом не са покълнали в машината, значи са мъртви.

3. Защо слъчогледовите ми кълнове и поници са тук-там на кафяви петънца? Втора реколта опитах и пак така се получиха
Можеш ли да ги снимаш да видим за какво точно става дума?
4. Губят ли си от качествата кълновете/пониците, ако се направят на шейк в блендер?
Не, ако шейка се пие веднага след блендирането.
5. Подходяща вечерна храна ли са кълновете? Четох някъде преди време, че подобни храни (т.е. силни биостимулатори) не са подходящи за ядене на вечеря. Та да попитам - ядете ли ги вечер, заспивате ли си после..... Защото аз от годжи-бери вечер изкарвам ей така до 2-3 след полунощ :)
Нищо не е подходящо за ядене вечер. Ето защо: http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1634.0
Активен