Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: До всички, които ще подаряват мартеници  (Прочетена 1862 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 636
    • Профил
    • Микроферма
До всички, които ще подаряват мартеници
« -: февруари 11, 2015, 04:46:45 pm »

Приятели, мартеницата е част от магията, наследена от нашите древни прадеди, също както са шевиците. И трябва да се отнасяме с нея, точно като с такава - като магически акт. Подобно на мартениците, днес шевиците са се превърнали в шарени декоративни орнаменти (както ще разберете от тази история). Да, от тях сме запомнили само шарените заврънтулки, а истинското, магическото послание е загубено. Нека да бъдем като индианците, които ревниво пазят тези сакрални знания. А тайната на мартеницата е магията, която влага творецът в нея докато я изработва. Прави ли я той за любим човек, с мисъл за него, с искрено желание да е здрав, умен, красив и т.н., то намерението му се закодира в мартеницата и тя, подобно на чудотворните икони, ще излъчва благодат за този, който я носи. И обратно, ако мартеницата е правена с мисъл за пари, от болен човек, негативен, недоволен от живота, то всичко това се закодира в изделието. И вместо здраве, така вие подарявате магия за болест или неблагополучие!
Да дарявате мартеница има смисъл САМО И ЕДИНСТВЕНО ако я изработите вие, ръчно, мислейки с любов и доброта за човека, на когото ще я дарите и така вложите частица от душата си в нея. Това е смисълът на мартеницата - една магия от древността. Същата магия важи и днес!
« Последна редакция: февруари 11, 2015, 11:27:35 pm от Людмил »
Активен

sisimancheva

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: До всички, които ще подаряват мартеници
« Отговор #1 -: февруари 11, 2015, 08:50:47 pm »

ЗДРАВЕЙ!
ПРОЧЕТОХ НАПИСАНОТО, НАМИРАМ ГО ЗА ВЯРНО. ЩЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ ТОВА, ЧЕ НИ ГО ПРИПОМНЯШ.
БЪДИ ЖИВ И ЗДРАВ
ЩЯХ ДА ТИ ПИША ЗА СОКОИЗТИКВАЧКАТА, ХАРЕСВА МИ.
АКО МОЖЕ ДА МИ ИЗПРАТИШ РЕЦЕПТАТА ЗА ПИТКИТЕ ОТ ЛИМЕЦ.
А КАК ДА СИ ПОРЪЧАМ БРАШНО ОТ ЛИМЕЦ, КАЗА МИ ЗА 2.50 ЛВ. АКО ПОРЪЧВАШ ЗА СЕБЕ СИ ИЛИ ЗА НЯКОГО ИНАЧЕ НЕ МИ Е УДОБНО ДА ТЕ АНГАЖИРАМ.
ХУБАВА ВЕЧЕР!
ЦВЕТАНКА ОТ В. ТЪРНОВО
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 636
    • Профил
    • Микроферма
Re: До всички, които ще подаряват мартеници
« Отговор #2 -: февруари 12, 2015, 11:57:03 am »

ЗДРАВЕЙ!
ПРОЧЕТОХ НАПИСАНОТО, НАМИРАМ ГО ЗА ВЯРНО. ЩЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМ ОТ ТОВА, ЧЕ НИ ГО ПРИПОМНЯШ.
БЪДИ ЖИВ И ЗДРАВ
ЩЯХ ДА ТИ ПИША ЗА СОКОИЗТИКВАЧКАТА, ХАРЕСВА МИ.
АКО МОЖЕ ДА МИ ИЗПРАТИШ РЕЦЕПТАТА ЗА ПИТКИТЕ ОТ ЛИМЕЦ.
А КАК ДА СИ ПОРЪЧАМ БРАШНО ОТ ЛИМЕЦ, КАЗА МИ ЗА 2.50 ЛВ. АКО ПОРЪЧВАШ ЗА СЕБЕ СИ ИЛИ ЗА НЯКОГО ИНАЧЕ НЕ МИ Е УДОБНО ДА ТЕ АНГАЖИРАМ.
ХУБАВА ВЕЧЕР!
ЦВЕТАНКА ОТ В. ТЪРНОВО
За лимеца - виж в Търновския кооператив: https://www.facebook.com/groups/379880048754767/766442630098505/?notif_t=group_comment_reply
Активен