Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Фирми от които аз не купувам  (Прочетена 3787 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 635
    • Профил
    • Микроферма
Фирми от които аз не купувам
« -: октомври 24, 2012, 05:53:07 am »

Ето моят списък с компании от които НЕ купувам. За повече инфо кликнете на логото (видимо е само за регистрирани потребители):

- Собственикът на Белла Венцислав Георгиев изтребва редки животни за удоволствие. Всеки лев, който отива при такива хора им позволява да унищожават все-повече природата. Ето всички марки на фирмата Белла.

Заради практиките им да пропагандират вместо кърмене, хранене на бебета с изкуствено мляко и налагат вредни съставки.

БелВита, Якобс, Морени, кафе Нова Бразилия, Тоблерон, шоколади Своге, Милка, Барни, БелВита - все познати и уважавани марки, но знаете ли кой се крие зад тях? Американската цигарена компания Philip Morris. За тях се знае, че провеждат кампании за популяризиране на цигарите всред младите хора и в миналото (а може би и днес) са лобирали за легализиране на тютюнопушенето всред младите хора. Дъщерната им фирма Крафт произвежда храни и се знае, че в храните им има ГМО и вредни съставки. Ето списък с известните марки в България, притежавани от Крафт. От цигарена компания ли купувате храната си?

Налагат като стандарт един продукт, който е вреден за бебето, замърсява планетата и консумира ценни ресурси. Tова е фирмата, която изобретява и налага на пазара еднократните пелени под името Pampers. Прави това чрез медийна манипулация върху майките като ги убеждава в неизбежното използване на памперсите. Освен това, работниците във фабриките на Проктър анд Гембъл работят 12 часа дневно/6 дни седмично без да имат право на платена отпуска и социални осигуровки. Знае се, че същата фирма лобира в Европа за по-слаб контрол върху вредните съставки в домакински препарати.

Налагат като стандарт нездравословното хранене. Вижте филма "Super Size Me" и ще разберете какво имам в предвид.

Това е компания-чудовище, абсолютно безпардонна към всичко живо, нанесла неизмерими щети върху природата и хората с генно-модифицираните си продукти, хормони на растежа, бойни химикали използвани във войната с Виетнам, отровни хранителни добавки (аспартам) и пестициди. Наскоро бе доказано, че ГМО царевицата и пестицидите на Монсанто предизвикват рак. Aко още не ми вярвате, вижте документалния филм "The World According To Monsanto"
« Последна редакция: август 01, 2013, 10:00:41 am от Людмил »
Активен