Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: да помогнем и на моето детенце :) !!!!  (Прочетена 3196 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nadi4ka83

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
да помогнем и на моето детенце :) !!!!
« -: август 05, 2013, 11:28:38 am »

Здравейте,да се предствя и аз :) случайно попаднах на този форум,след като из4етох маса неща за зъбките на малките деца!!!!накратко имах много трудна бременност с моя син,прекарах свински грип с много усложнения,бях с отлепена плацента и така 8-9 мес на страх,надежда и хиляди въпросителни-какво бебе ще родя и дали въобще ще оцелеем двамата с него!!!!!роди се прекрасно беб4е,което беше изцяло на кърма и вода цели 17 месеца,мнг красив и здрав-едно сопол4е не е имал  :)единственото което ни мъчеше беше трудния пробив на зъбките и безсъните нощи,но аз имах опит от кака му и търпях.Около годинката му забелязах две петънца на предните му зъбки-веднага го заведох при утвърдени светила в детската стоматология.Заклеймиха ме,4е съм невежа ,как мога да го кърмя толкова дълго,4е аз и кърмата сме виновни-отбих го насила,уж с мнг скъпо гел4е за зъбките,щяхме да стопираме кариеса,който по4ти не се виждаше с просто око.НООООООО.......... детето се влоши мнг,разви мн тежка патология,направи тежки абцеси на венците,гнойта с месеци наред и шепа антибиотици и стоматологи4ни интервенции не из4езва,зъбите по4ерняха запо4наха да се "стапят" буквално,сега по4ти ги няма ве4е.Наложи се умъртвяване на зъбките,вадене на нерви ,цепене на венци,накрая вси4ки "вдигнаха" безсилни ръце и казаха да вадим наред зъбките,а той е само на 2 год и е направо обезобразен в устата.Сега ходим през ден на зъболекар,слагат му разни отрови в канала,вадят гнойта и се опитават да направят времени пломби,поне за малко да удържим положението.
щЕ Си поръ4ам фермата с надежда поне да спасим останалите зъбки,за тия няма как ве4е,защото в крайна сметка се оказа,4е зъбките не са се развили правилно вътреутробно,то4но когато аз съм била най-зле,те не са успели да се калцират правилно,вси4ко идва от бремеността и не се знае дали и останалите зъбки в някой момент няма да тръгнат да се развалят.Сега правя някакво природно ле4ение с яй4еви черупки и прясно мляко и мед,някаква стара руска рецепта и с кълновете се надявам да му помогна.
искам да попитам с доставката на фермата,ще полу4а ли някаква книга със съвети и идeи,кое как покълва,как се консумира и от сорта ,4е съм доста нова в тая област?необходимо ли е допълнително да си поръ4вам материалите,или те са в пакет с фермата?нали ще има и инструкция за манипулация с фермата?много ви благодаря,че ви има!!!!
« Последна редакция: август 05, 2013, 11:31:58 am от nadi4ka83 »
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 628
    • Профил
    • Микроферма
Re: да помогнем и на моето детенце :) !!!!
« Отговор #1 -: септември 01, 2013, 11:01:05 am »

Здравейте,да се предствя и аз :) случайно попаднах на този форум,след като из4етох маса неща за зъбките на малките деца!!!!накратко имах много трудна бременност с моя син,прекарах свински грип с много усложнения,бях с отлепена плацента и така 8-9 мес на страх,надежда и хиляди въпросителни-какво бебе ще родя и дали въобще ще оцелеем двамата с него!!!!!роди се прекрасно беб4е,което беше изцяло на кърма и вода цели 17 месеца,мнг красив и здрав-едно сопол4е не е имал  :)единственото което ни мъчеше беше трудния пробив на зъбките и безсъните нощи,но аз имах опит от кака му и търпях.Около годинката му забелязах две петънца на предните му зъбки-веднага го заведох при утвърдени светила в детската стоматология.Заклеймиха ме,4е съм невежа ,как мога да го кърмя толкова дълго,4е аз и кърмата сме виновни-отбих го насила,уж с мнг скъпо гел4е за зъбките,щяхме да стопираме кариеса,който по4ти не се виждаше с просто око.НООООООО.......... детето се влоши мнг,разви мн тежка патология,направи тежки абцеси на венците,гнойта с месеци наред и шепа антибиотици и стоматологи4ни интервенции не из4езва,зъбите по4ерняха запо4наха да се "стапят" буквално,сега по4ти ги няма ве4е.Наложи се умъртвяване на зъбките,вадене на нерви ,цепене на венци,накрая вси4ки "вдигнаха" безсилни ръце и казаха да вадим наред зъбките,а той е само на 2 год и е направо обезобразен в устата.Сега ходим през ден на зъболекар,слагат му разни отрови в канала,вадят гнойта и се опитават да направят времени пломби,поне за малко да удържим положението.
щЕ Си поръ4ам фермата с надежда поне да спасим останалите зъбки,за тия няма как ве4е,защото в крайна сметка се оказа,4е зъбките не са се развили правилно вътреутробно,то4но когато аз съм била най-зле,те не са успели да се калцират правилно,вси4ко идва от бремеността и не се знае дали и останалите зъбки в някой момент няма да тръгнат да се развалят.Сега правя някакво природно ле4ение с яй4еви черупки и прясно мляко и мед,някаква стара руска рецепта и с кълновете се надявам да му помогна.
искам да попитам с доставката на фермата,ще полу4а ли някаква книга със съвети и идeи,кое как покълва,как се консумира и от сорта ,4е съм доста нова в тая област?необходимо ли е допълнително да си поръ4вам материалите,или те са в пакет с фермата?нали ще има и инструкция за манипулация с фермата?много ви благодаря,че ви има!!!!
Здрасти!
Прочете ли http://forum.mikroferma.com/index.php?topic=1394 ?
Изгледа ли филмчетата в края на статията? Нашия го кърмихме до 4 години без това да е увредило зъбите му.
Към фермата няма книжка, има само упътване за свързване и пускане, защото от опит установих, че всеки покълва различно и няма единни правилa.

За детенцето - от личен опит установих, че причините за разваляне на зъбите винаги са различни. Може да е от майката -- тя самата да не е поемала нужните минерали преди и по време на бременноста (не случайно в примитивните племена и при старите българи бременните жени са били поставяни на специална диета богата на калций и микроелементи). Може да е от липса на коластра (ако детето не е кърмено). И т.н.

Затова ще ти кажа какво ние (аз и Мирена) бихме направили на твое място и в твоя случай:
  • Щом на детето са давани антибиотици задължително ще възстановим чревната флора с пробиотици. Само в здравите и нормално функциониращи черва се синтезира витамин К, който е пряо свързан с пренасяне на калция до зъбите!
  • Ще го поставим на диета богата на плодове и зеленчуци с микроелементи, минерали, ензими, с други думи -- сокове от кълнове и поници и омега комплекс, козе сирене, бадеми или бадемво мляко, ленено олио или масло от черен дроб на треска. Тази диета трябва да продължи поне 2 години.
  • Ще се постараем детето да се храни само с домашно приготвени храни, включително плодовете, зеленчуците, сиренето, киселото мляко. По възможност сурови или на сокове, защото всяка храна загрята над 40 градуса губи ензимите си, и става безполезна за лечение на тялото.
  • Разбира се, ще изключим от храненето му абсолютно всичките преработени и рафинирани храни  - захарни изделия, напитки със захар, бяло брашно и всичките му производни - бисквити, вафли, кроасани, банички, принцеси, бял хляб, филии с масло и прочие. Причината? Тези храни създават силно киселинна среда в червата, и полезните бактерии измират. А измрат ли те, на тяхно място се настаняват други, коли бактерии, които не само не произвеждат нужният витамин К, но отделят токсини, които допълнително тровят тялото. Oсвен това, за да възстанови алкалната среда тялото извлича калция от костите и зъбите. В нашия случай спряхме и месото.
  • Съблюдаване на правилно разделно хранене (вижте прикачените файлове)
  • Ще го оставим да играе навън гол и бос -- възстановяване на връзката с природата и излагане на слънце. Синтезиране на витамин D (другият отговорен за усвояване на калция витамин) през кожата.
  • Негативните емоции в детето И РОДИТЕЛИТЕ също могат да разрушат зъбите -- гняв, обида. Върху това трябва да помислите.
  • Ще използваме Майчина хипноза
« Последна редакция: септември 17, 2013, 10:13:06 am от Людмил »
Активен

krasi4975

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #2 -: септември 15, 2013, 06:30:59 pm »

Здравейте, направо съм втрещена за мнението на стоматолозите за кърмата!!! А аз не се впечатлявам лесно. Людмил е абсолютно прав. Много зависи от състоянието на майката повременна бременоста. Предполагам че при наличие на свински грип е имало изобилие от антибиотици, а те са доста вредни за плода. Синът ми е кърмен до 1.4 години, сам се отказа, как ли не се мъчех да го накарам да пие кърма. До 3-тата му годишнина не беше пил антибиотици. На рождения си ден се разболя и от бронхит с не достатъчна доза "Зинат" направи плевмония. Болница, 3 вида антибиотици, увеличен черен дроб/било нормално/ ...накрая цвета на лицето му беше сив...не знаех на кой свят съм. Беше натровен с медикаменти. По щастлива случайност ни заведоха/за проблем свързан с мъжа ми/ при една жена, която лекува с йод и лимони. Трябваше да ходим 2 години на чести интервали, за да може да се изчисти и възстанови организма му. Но той е първото ни дете, до 5-ия месец на бременността пушех, преди да забременея, водех нередовен живот. Организма ми беше изтощен и системно недохранен, разбира се това се отрази на сина ми. Спрях цигарите, само защото се разболях много и не ми се пушеше, разбира се имаше и антибиотици, даже и алергична реакция направих към един широкоспектърен антибиотик- не му помня името. Синът ми има до ден днешен кожен дерматит, все по рядко се появява. Дъщеря ни се роди 4 години по късно, през тези 4 години, не пушех, водех задоволителен начин на живот и се лекувах с алтернативна медицина, когато се налагаше, най вече докато бях бременна с нея. Тя се роди едно здраво и устойчиво на всякакви медикаменти дете. Мъжът ми не позволяваше да я лекувам с йод и лимони преди да навърши 3 години и тя от 11 месечна възраст започна да пие антибиотици. Късаше ми се сърцето и плачех, защото знаех че и давам отрова, но тя е толкова силна, че повременна лечението никога не губеше апетит, а след края се изчистваше за няколко дни! Плюс е че тя има само ваксината от родилния дом, всички рдуги не сме ги слагали. Аз се научих да лекувам семейството си по метода с йод и лимони, но прилагам и всякакви други алтернативни методи-билки, супер храни, хомеопатия , зепиране и др. Може би ще ти е от полза да се запознаеш с хомеопатията, защото там се наблюдава детето като цяло  и се взимат много неща в предвид. Ирисовата диагностика също е добър и щадящ метод за диагностика, защото да се лекуват зъбите, значи да се акцентира върху последствията, без да се лекува причината. То това си е нещо нормално за традиционната медицина.
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 628
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #3 -: септември 17, 2013, 06:13:58 pm »

Здравейте, направо съм втрещена за мнението на стоматолозите за кърмата!!! А аз не се впечатлявам лесно. Людмил е абсолютно прав.
Лекарите вече не са лекарите отпреди 30-40 години, които първо предписваха пилешки бульон, слънчеви бани и разтривки за заздравяване на детето. Сега те пишат само рецепти. Дефакто, лекарите за дистрибутори на фармацевтичните корпорации. Съвсем нормално е да отказват майките от кърменето, та нали те са дистрибутори на изкуствени млека. Вижте за пример кабинет на детски педиатър:

Toва на лекарски кабинет ли ви прилича или на търговски представител?

Или вижте образът на щастливото бебе (ако не знаете още, то изглежда ето така :)):

Обуто с памперси и хранено с изкуствено мляко Хумана.
« Последна редакция: април 29, 2014, 02:48:30 pm от Людмил »
Активен

krasi4975

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #4 -: септември 23, 2013, 06:00:33 pm »

Рецепта за лечение на зъби
За лечение на зъбите обикновено се използват две настойки с водка: 1) аир и 2) прополис. Вземете 0,5 литра водка (40%), добавете 0,5 чаша корени от аир - да кисне най-малко една седмица.
По същия начин пригответе настойка с прополис. На 0.5 литра водка със същия градус добавете 10-20 грама настърган прополис - да кисне също една седмица. Настойките се използват едновременно - по една супена лъжица водкова настойка на аир и една чаена лъжичка настойка от прополис: смесвайте ги и изплаквайте устата си. Изплаквайте 1-3 минути и изплюйте. Плакнете по време на болка или преди лягане. Правете това около месец, въпреки че болката изчезва на първия -третия ден.
Така прополисът и алкалоидите на аира проникват дълбоко в болните зъби. Аирът обезболява корените, а прополисът пломбира всички микропукнатини. Зъбите вече изобщо не болят. Забелязано е, че останалите, едва държащи се на венеца корени, се закрепват за него и позволяват да дъвчете на тях и да ги натискате без болка, а корените спират да се разрушават и за няколко години забележимо зарастват и зъбите стават работоспособни.

Рецепта - Акад.Борис Болотов

Това ми попадна във фейса, чела съм книги на Болотов, но не съм правила от квасовете му. Прилагала съм други негови съвети и съм доволна. Разбира се проблема при вас е свързан с липсата на някакъв елемент, но и последиците не е лошо да се третират. Успех!
« Последна редакция: септември 23, 2013, 06:34:34 pm от Людмил »
Активен