Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Поздрави и от мен  (Прочетена 987 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zawe

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Поздрави и от мен
« -: декември 06, 2013, 11:49:51 am »

Здравейте , казвам се Петя на 35г. ,случайно открих този страхотен сайт , търсейки информация как да се справя с пародонтозата , която ме връхлетя след  две раждания .Не искам да повярвам на твърденията на стоматолозите , че пародонтозата е нелечима ,а може само да се стопира. Засега прилагам жабурене с шарлан сутрин и вечер, но знам че не е достатъчно.Освен това и аз живо се интересувам как да запазим младостта на тялото си , но имайки предвид , че незнам чужд език(голям пропуск който ще поправя), и че на български няма почти написано , тук намерих интересна информация,ще следя за още подобни публикации.
Искам да благодаря на автора на сайта Людмил , че е отделил от ценното си  време да създаде и поддържа този много полезен сайт и да го поздравя за огромната интелигентност , която лъха от публикациите му. Разбира се какво сплотено семейство сте , искрено ви се възхищавам за това , че сте избягали от  стреса в  цивилизацията и аз искам така да живеем с мъжа ми и децата , искам и да се храним правилно , но всичко около нас много пречи на здравословния начин на живот.Дано търсещите този начин да се увеличаваме , благодарение на мисионери като Людмил , а не да  ни гледат като полезни изкопаеми .
« Последна редакция: декември 06, 2013, 11:52:54 am от zawe »
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 628
    • Профил
    • Микроферма
Re: Поздрави и от мен
« Отговор #1 -: декември 09, 2013, 09:36:42 am »

Здравейте , казвам се Петя на 35г. ,случайно открих този страхотен сайт , търсейки информация как да се справя с пародонтозата , която ме връхлетя след  две раждания .Не искам да повярвам на твърденията на стоматолозите , че пародонтозата е нелечима ,а може само да се стопира. Засега прилагам жабурене с шарлан сутрин и вечер, но знам че не е достатъчно.Освен това и аз живо се интересувам как да запазим младостта на тялото си , но имайки предвид , че незнам чужд език(голям пропуск който ще поправя), и че на български няма почти написано , тук намерих интересна информация,ще следя за още подобни публикации.

Искам да благодаря на автора на сайта Людмил , че е отделил от ценното си  време да създаде и поддържа този много полезен сайт и да го поздравя за огромната интелигентност , която лъха от публикациите му. Разбира се какво сплотено семейство сте , искрено ви се възхищавам за това , че сте избягали от  стреса в  цивилизацията и аз искам така да живеем с мъжа ми и децата , искам и да се храним правилно , но всичко около нас много пречи на здравословния начин на живот.Дано търсещите този начин да се увеличаваме , благодарение на мисионери като Людмил , а не да  ни гледат като полезни изкопаеми .
Привет Петя!
Добре дошла в нашата общност, ние може да сме малко, но винаги 1-2% от хората извършват големите промени в историята. 
Това, че заболяванията на зъбите са нелечими вече сме го чували и точно заради това трябва да вярваме, че пародонтозата, както и кариеса МОЖЕ да се лекува.
Ето за пример как изглеждаха зъбите на Самуил преди да предприемем нещо и след корекция в диетата (ние не сме го лекували, просто допълнихме липсващите неща в диетата  му и оставихме тялото да се справи само). Погледнете внимателно отчупените краища на предните зъби на първата снимка. На втората, правена само 8 месеца по-късно липсват отчупените краища. Те са се РЕГЕНЕРИРАЛИ! Регенрация на зъбите, според официалната наука е НЕВЪЗМОЖНО. Зъболекарят ни каза, че такова нещо не е виждал в практиката си, някои дори ме обвиниха, че съм манипулирал снимките с фотошоп. При все това пред очите ви е факт.
Така, че невъзможни неща НЯМА. Ето една подходяща рецепта за пародонтоза:

ВНИМАНИЕ!
Пародонтозата е увреждане на крайния периодонт (венци) и дълбокия периодонт с възпалителен или дистрофичен характер. Причинява се от общи фактори и локални нарушения. Придобитите фактори са ендокринни, хематологични (във връзка с кръвни заболявания), фармакологични, диетични. Локалните фактори са: бактериалната плака, която се смята за главен етиологичен фактор на пародонтозата, ятрогенни причини (лошо поставени протези), както и неправилна захапка. Най-честата от тези причини, както вече споменахме, е бактериалната плака, дължаща се на лоша зъбна хигиена. Симптомите са кървене на венците при миене с четка, като впоследствие се развиват „джобове" от отлепване на венечния ръб от зъба, клатене на зъбите, болка, образуване на гной и периодонтални абсцеси (пиорея). Тези патологични нарушения водят постепенно до загуба на зъба.

Пародонтозата се лекува, като се спазва правилна хигиена на устната кухина, предшествана от премахване на зъбната плака и зъбния камък.

При необходимост се извършва корекция на захапката, накрая се провежда хирургично, или ултразвуково лечение на „джобовете" и частично резорбираната кост.

Против възпалени венци ви препоръчваме една изключително ефикасна рецепта:

И ТЯ Е СЛЕДНАТА:
По една супена лъжица лайка и смрадлика и една чаена лъжичка сода бикарбонат врят в 500 милилитра вода 10 минути.

Сместа кисне 30 минути, прецежда си и с получената отвара се жабурят венците.

След всяко хранене и след измиване на зъбите по 3-4 пъти жабурене със сребърна вода (купува се от аптеката).

Активен

ВЕЛИНА

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Поздрави и от мен
« Отговор #2 -: февруари 18, 2014, 10:18:46 am »

Моята изпробвана рецепта е всяка сутрин и вечер, след измиване на зъбите, намазване с клеева тинктура. За целта се използват клечки за уши. Ефекта е зашеметяващ! :)
Активен