Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Заслужават ли добрите ни дечица развалени зъби???  (Прочетена 1697 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 617
    • Профил
    • Микроферма

Здравейте!
Teмата е малко старичка, но много актуална. Затова я копирам тук.

Днес ( 21 Дек. 2010) беше коледното тържество в градината на Самуил. Всичките родители трябваше да донесат по нещо за ядене за децата, и от тях се приготвят пакетчета за всяко дете.

23 деца в групата, ~46 родители.

Всички, абсолютно всички родители бяха донесли шоколади, вафли и всевъзможно изобилие от шекер.  Ние бяхме единствените хора, донесли жива храна - плодове!   :o От 46 човека!

Това е трагедия, разбирате ли, и същото беше на тържеството миналата година - от всички родители само ние занесохме плод, останалите предпочетоха бяла захар за децата... :'( И дори не става дума за пари, тези вафли са по-скъпи от ябълки или мандарини.

Предполагам че е така в детските градини и във вашия град...

За какво говорим тогава, за какви здрави зъби при децата? Родители, които обричат децата си на диабет и развалени зъби, въпреки факта, че над 80% от българчетата са с изгнили зъби преди 7 годинки, а диабетът сред тях главоломно расте.

И съдейки по облеклата им и по играчките, които дядо Коледа раздаде, родителите съвсем не са бедни или прости.

Е, как според вас можем да разрешим проблема?

Ето снимка със само ЧАСТ от нещата, които Сами и всички деца получиха днес.
« Последна редакция: май 18, 2013, 12:02:09 am от Людмил »
Активен

tanija

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Заслужават ли добрите ни дечица развалени зъби???
« Отговор #1 -: декември 02, 2012, 07:52:47 pm »

Съгласна съм с теб, но не виня родителите за "невежествто" понеже нали се сещаш,че някой има интерес истината за храната да се крие съвсем умишлено.Някой си печели големи парички от това пристрастяване и въобще ......ясно ти е на къде върви мисълта ми.

Благодарна съм на съдбата , че има такива будители като теб и че ме е срещнала с тях , макар и виртулно, за да се събудя от дълбокия сън .
Активен

Мит Ра

• Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 14, 2017, 11:50:12 pm »

Всъщност всеки който е завършил училище с успех по биология и химия над 4 би трябвало да може да си отговори адекватно на въпроса за храните. Не са ли точно родителите виновни, ежедневната промивка на мозъка не ги оправдава. Още когато дъщеря ми бешена 6 месеца приятелки започнаха да и бутат зрънчо и шоколадови бисквити в устата! На ужасения ми поглед отвърнаха: Ама не ти ли е жал, погледни я как ме гледа когато аз ги ям. Обяснявам 10 мин защо и как но усещам че на 5 тата мин никой не слуша. А сега, само институциите ли са ни виновни?
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 617
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #3 -: януари 15, 2017, 09:51:42 am »

Всъщност всеки който е завършил училище с успех по биология и химия над 4 би трябвало да може да си отговори адекватно на въпроса за храните. Не са ли точно родителите виновни, ежедневната промивка на мозъка не ги оправдава. Още когато дъщеря ми бешена 6 месеца приятелки започнаха да и бутат зрънчо и шоколадови бисквити в устата! На ужасения ми поглед отвърнаха: Ама не ти ли е жал, погледни я как ме гледа когато аз ги ям. Обяснявам 10 мин защо и как но усещам че на 5 тата мин никой не слуша. А сега, само институциите ли са ни виновни?
Преди време гледах репортаж по телевизията, даже го бях записал, за деца от дом за сираци. И журналистът изтъкна като голяма трагедия, целяща да предизвика състрадание, че децата никога не били опитвали шоколад.
Активен