Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Някои малко известни аспекти на здравето  (Прочетена 34844 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 608
    • Профил
    • Микроферма
Re: Някои малко известни аспекти на здравето
« Отговор #15 -: март 28, 2016, 03:03:49 pm »

Здравей Людмил,
Първо бих искала да ти благодаря за прекрасния сайт и безценните съвете, които даваш. Казвам безценни, защото те не само могат да избавят човек от здравословните му проблеми, но и да променят целия му живот към по-добро!
Имам въпрос относно прочистванията - започнах с леки прочиствания с билки, строга диета и някои хранителни добавки (като начинаещ). Поръчала съм комплекта Arise and Shine 28 (започнаха да ги произвеждат отново), но вече 2 месеца и половина ме бавят с доставката, тъй като очаквали някаква рядка билка и едва след това ще започнат да изпращат поръчките (имало дълга листа на чакащите). Последно ми писаха, че очакват да започнат с изпълнението на поръчките през май, което означава, че най-рано юни го получа в България.
Та въпросът ми е мога ли да пристъпя към прочистване от паразити и кандида (наскоро бях диагностицирана със свръхрастеж на кандида и не ме свърта да се отърва от тези гадини) преди да съм направила цялостното прочистване на дебелото черво? Някой лечители дори препоръчват да се започне с прочистването от паразити и кандида. Какво е твоето мнение, което е важно за мен? Искам да вметна, че досега съм минала 7-дневен курс на прочистване на червата с клизми, пиене на билки и отвари от билки (предписани от билкар) в продължение на 2 месеца. 
И каква поредност на изброените от теб прочиствания е редно да се спазва, ако искам да ги направя всичките?
Като правило първо се осигурява оптимална работа на депото за отпадъци - червата и после се пристъпва към другите чистения, защото каквото и да чистиш, всички боклуци свършват в червата.

Започни да се храниш с алкална диета - това е първото предписание за системата Arise & Shine, защото тя отключва много интензивно чистене (особено ако избереш Master фазата, която е само шейкове и билки, без храна) и тялото ти трябва да има солидни резерви от електролити. Глухарче, коприва, лапад - сега ги има в изобилие, изяждай една голяма купа под формата на салата, ситно смлени, с орехи и по желание зехтин или ленено олио.

За тази система искам да вметна - правил съм я 3 пъти, но понеже по това време работех и я правех в по-щадящият вариант с хранене веднъж дневно. При варианта с хранене ефекта беше общо укрепващ и тонизиращ, но нямаше изчистване. Чак третия го направих във варианта Master cleanse (описано е в книжката), 10 дена без храна, само с билки и шейкове и в последните 2 дена се отпушиха и тръгнаха чернилките. Mного опоненти твърдят, че тези чернилки са просто остатъци от шейка, но как ще обяснят че са се взели след седмица без храна???
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 608
    • Профил
    • Микроферма
Re: Някои малко известни аспекти на здравето
« Отговор #16 -: октомври 26, 2016, 08:58:14 pm »

Здравей Людмил,
Първо бих искала да ти благодаря за прекрасния сайт и безценните съвете, които даваш. Казвам безценни, защото те не само могат да избавят човек от здравословните му проблеми, но и да променят целия му живот към по-добро!
Имам въпрос относно прочистванията - започнах с леки прочиствания с билки, строга диета и някои хранителни добавки (като начинаещ). Поръчала съм комплекта Arise and Shine 28 (започнаха да ги произвеждат отново), но вече 2 месеца и половина ме бавят с доставката, тъй като очаквали някаква рядка билка и едва след това ще започнат да изпращат поръчките (имало дълга листа на чакащите). Последно ми писаха, че очакват да започнат с изпълнението на поръчките през май, което означава, че най-рано юни го получа в България.
Та въпросът ми е мога ли да пристъпя към прочистване от паразити и кандида (наскоро бях диагностицирана със свръхрастеж на кандида и не ме свърта да се отърва от тези гадини) преди да съм направила цялостното прочистване на дебелото черво? Някой лечители дори препоръчват да се започне с прочистването от паразити и кандида. Какво е твоето мнение, което е важно за мен? Искам да вметна, че досега съм минала 7-дневен курс на прочистване на червата с клизми, пиене на билки и отвари от билки (предписани от билкар) в продължение на 2 месеца. 
И каква поредност на изброените от теб прочиствания е редно да се спазва, ако искам да ги направя всичките?
Пристигна ли Arise & Shine?
Kaто правило първо се чисти дебелото черво, защото то поема всичките отпадъци, които тялото ще изхвърля при чистенето. Кандида е част от всеки, ако има свръхрастеж значи чревните бактерии не си вършат работата или въобще ги няма. Добре е да се направи курс с пробиотици. Същото така яденето на сладки неща и изделия от брашно стимулират растежа на гъбичките.
Активен