Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Потребителско име: Парола:

Автор Тема: Пшенична трева  (Прочетена 2215 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mag1

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Пшенична трева
« -: март 17, 2014, 02:31:49 pm »

Здравейте,

Напоследък съм доста заинтригуван от това да правя пшенична трева. Може ли някой да сподели дали го постига с микрофермата ако НЕ слага пръст? И дали изобщо ще се получи сходно качество без пръст.

И другото, предполагам, че "трева от лимец" има същите качества както пшеничната, но само предполагам. Като цяло бях решил вече вместо пшенични кълнове да употребявам само лимецови, като по-слабо "препръскани" (торени/замърсени), но дали ще може това да се случи ефективно и при тревата?
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 616
    • Профил
    • Микроферма
Re: Пшенична трева
« Отговор #1 -: септември 05, 2014, 01:41:43 pm »

Здравейте,

Напоследък съм доста заинтригуван от това да правя пшенична трева. Може ли някой да сподели дали го постига с микрофермата ако НЕ слага пръст? И дали изобщо ще се получи сходно качество без пръст.

И другото, предполагам, че "трева от лимец" има същите качества както пшеничната, но само предполагам. Като цяло бях решил вече вместо пшенични кълнове да употребявам само лимецови, като по-слабо "препръскани" (торени/замърсени), но дали ще може това да се случи ефективно и при тревата?
Имаме вече специални мелнички за правене на сок от пшенична трева: http://shop.mikroferma.com/home/119-rchna-sokoiztiskvachka.html
Активен

fentsho

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #2 -: ноември 13, 2014, 01:12:29 pm »

Здравейте и от мен.
Заинтересуван съм от микрофермата, която предлагате.
Искам да попитам може ли да се отглежда пшенична трева в нея, ако НЕ СЕ СЛАГА ПРЪСТ ?
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #3 -: ноември 13, 2014, 01:14:41 pm »

Здравейте и от мен.
Заинтересуван съм от микрофермата, която предлагате.
Искам да попитам може ли да се отглежда пшенична трева в нея, ако НЕ СЕ СЛАГА ПРЪСТ ?
да, става отлично без пръст!
Активен

d1pset

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #4 -: юни 21, 2016, 06:32:03 pm »

Здравейте група. Имам едно питане и се надявам при Вас да намеря информация. Въпроса ми е следния.
От кой сайт/книга или какъвто и да е източника разбирате какво е точното съдържание на витамини и минерали в конкретния вид кълн или поница. Просто в интернет не намирам такива източници където съдържанието да е цифрово изразено. Много ще съм благодарен за малко помощ, тъй като найстина вярвам в кълновете, но все пак е хубаво и да имаме някакви факти.
Благодаря Ви предварително и поздрави.
Активен

Людмил

• Administrator
  • Hero Member
    • Профил
    • Микроферма
« Отговор #5 -: юни 22, 2016, 11:24:44 am »

Здравейте група. Имам едно питане и се надявам при Вас да намеря информация. Въпроса ми е следния.
От кой сайт/книга или какъвто и да е източника разбирате какво е точното съдържание на витамини и минерали в конкретния вид кълн или поница. Просто в интернет не намирам такива източници където съдържанието да е цифрово изразено. Много ще съм благодарен за малко помощ, тъй като найстина вярвам в кълновете, но все пак е хубаво и да имаме някакви факти.
Благодаря Ви предварително и поздрави.
Единствено значение има как те кара да се чувстваш даден вид. Всеки човек е отделна вселена и на всеки нещата влияят отделно. Затова от общи предписания полза няма.
Активен